2016 YGS Başvuru ücreti yatırılacak bankalar (Hesaplama Sayfası)
Hesaplama Sayfası
Hesaplama Sayfası

2016 YGS Başvuru ücreti yatırılacak bankalar


Ekleme Tarihi:  05-01-2016 Bu Haber:  1075 defa okundu.

SINAV/SINAVSIZ GEÇİŞ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR VE NASIL YATIRILACAKTIR?
2016-ÖSYS’ye KKTC ve yurt içinden başvuran adaylardan;
 “YGS’ye girmek istiyorum.” seçeneğini işaretleyenler 55,00 TL’yi,
 “Sınavsız geçiş hakkım var, YGS’ye girmek istemiyorum, sadece sınavsız geçişe başvurmak istiyorum.”seçeneğini işaretleyenler 15,00 TL’yi (Bu seçeneği işaretleyen adaylardan süresi içinde 15,00 TL ücreti yatırmayanlar sınavsız geçiş hakkı için yükseköğretim programı tercihinde bulunamaz.) Bankalardan herhangi birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklardır.

Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri TC kimlik numarasını ve sınav/sınavsız geçiş başvuru ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekmektedir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabileceklerdir.
YGS-ye-Nasil-Hazirlik-YapilirSınav/sınavsız geçiş başvuru ücreti ödeme işlemleri, 21 Ocak 2016 tarihinde, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için saat 23.59’da sona erecektir.
Yurt dışından başvuru yapacak adaylar aynı ücretleri, belirtilen sürelerde ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile Türk Lirası olarak yatıracaktır. Sınav/sınavsız geçiş başvuru ücretini süresi içinde yatırmayan adayların başvuru bilgileri geçersiz sayılacaktır ve sistemden silinecektir.

2016 ygs başvuru ücreti


Sponsorlu Bağlantılar
 


BENZER HABERLER
2017 YGS ne zaman? 2017 YGS tarihi
 
2017 YGS ne zaman yapılacak? 2017 YGS başvuru tarihi
 
2017 LYS başvuru ve sınav tarihleri
 
Sınav Görevlilerine Yönelik Eğitim Animasyon Filmi
 
13 Mart YGS Sınav Giriş Belgeleri
 
2016 YGS bilgilendirmesi
 
Ortaöğretim Kurumlarına Göre 2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sonuçları
 
YGS öncesi önemli tavsiyeler
 
2016 YGS başvuru sayısı
 
2016 YGS LYS ÖSYS Aday Bilgilendirme Çalışmaları
 

Gizlilik       Ana Sayfa       Rss    Google Yazılı Soruları Sorubak.Com Şiir Oku