AÖF Öğrencilerin Muafiyet Sonuçları ve Muafiyet Sonuçlarına İtiraz İşlemleri (Hesaplama Sayfası)
Hesaplama Sayfası
Hesaplama Sayfası

AÖF Öğrencilerin Muafiyet Sonuçları ve Muafiyet Sonuçlarına İtiraz İşlemleri


Ekleme Tarihi:  15-02-2016 Bu Haber:  713 defa okundu.

21-30 ARALIK 2015 TARİHLERİ ARASINDA MUAFİYET BAŞVURUSUNDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİN MUAFİYET SONUÇLARI VE MUAFİYET SONUÇLARINA İTİRAZ İŞLEMLERİ

(İtiraz Başvuru Tarihleri: 16 – 22 Şubat 2016)

Muafiyet başvurusunda bulunan öğrencilerin bu tarih itibariyle açıklanan muafiyet sonuçlarını mutlaka kontrol etmesi gerekmektedir.21-30 Aralık 2015 tarihleri arasında Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II, Türk Dili I – II, Yabancı Dil I – II ve Temel Bilgi Teknolojileri I – II dersleri için ders transferi ve muafiyet başvurusunda bulunan öğrencilerin muafiyet sonuçları,Öğrenci Sayfasında Durum Menüsünde “Akademik Durum” bağlantısında açıklanmıştır.

Öğrenciler, muafiyet sonuçlarını öğrenmek için;

 • http://aof.anadolu.edu.tr adresine girmeli,
 • “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından T.C. Kimlik Numarası ve şifresi ile giriş yapmalı,
 • Durum Menüsünde “Akademik Durum” bağlantısını açmalıdır.

Muafiyet işlemi yapılan dersler, “Ders Notları ve Akademik Durum” sayfasında “MU” notuyla gösterilmektedir.

“Akademik Durum” bağlantısındaki bilgiler, bilgilendirme amaçlı olup öğrenciler onaylı Not Durum Belgesinin(Transkript) son haline AÖF Bürolarından ulaşabilmektedir.

Muafiyet işlemleri,  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Ders Transferi ve Muafiyet Esaslarına göre yapılmaktadır.

Buna göre;

 • Yukarıda adı geçen derslerin dışında muafiyet talep eden öğrencilerin diğer dersler için muafiyet talepleri,
 • Onaysız belgeler,
 • Yabancı dildeki belgeler vb.

muafiyet başvurularında kabul edilmemiştir.

Yukarıda adı geçen veya bunlara eşdeğer dersleri Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindebaşarmış ve daha önceki kaydında T.C. kimlik numarası bulunan öğrencilerin muafiyet işlemleri doğrudan yapılmıştır.Öğrenci Sayfasına giriş yaparak muafiyet talebinde bulunan bu durumdaki öğrencilerin muafiyet işlemleri ise son başvurusuna göre yapılmıştır.


 • Muafiyet sonuçları açıklandıktan sonra, sonuçlara itiraz süresi 5 işgünüdürAçıklanan sonuçlara itirazı bulunan öğrencilerin 16 – 22 Şubat 2016 tarihleri arasında AÖF Bürolarına başvurması gerekmektedir.
 • İtirazda bulunmak isteyen öğrencilerin Anadolu Üniversitesi AÖF Bürolarından verilen “İtiraz Formu”nu doldurması ve AÖF Bürolarına teslim etmesi gerekmektedir.
 • İtirazda bulunacak öğrencilerin, “İtiraz Formu”nun ekine koyacağı belgelerin mutlaka onaylı ve Türkçe olması gerekmektedir.
 • İtiraz Formunu dolduracak öğrenciler formda mutlaka telefon bilgilerini yazmalıdır. İtirazda bulunacak öğrencilerden transkript, üniversite yönetmeliği, resmi yazı vb. belge talep edilebilir. Bu nedenle formun eksiksiz doldurulması, istenilmesi halinde gerekli belgelerin, form ile birlikte AÖF Bürolarına verilmesi gerekmektedir.
 • İtiraz Formu gönderen öğrencilerin, gerekli belgeleri itiraz süresi içinde teslim etmemesi halinde itirazları kabul edilmeyecektir.
 • Yukarıda adı geçen veya bunlara eşdeğer dersleri Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindebaşarmış öğrencilerin doğrudan yapılan muafiyetlerine itirazları için; 16 – 22 Şubat 2016 tarihleri arasında AÖF Bürolarına başvurması ve muaf olmak istemedikleri dersleri, İtiraz Formunda belirtmeleri gerekmektedir.
 • İtirazda bulunan öğrencilere ayrıca yazılı bir cevap verilmeyecektir. Öğrenciler, itiraz sonuçlarını Öğrenci Sayfasında Akademik Durum linkinden takip edebilir. İtiraz süresinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 • İtiraz edilen derslere muafiyet yapılması halinde, bu dersler MU notuyla gösterilecektir.
 • 22 Şubat 2016 tarihi mesai bitiminden sonra yapılan itirazlar ve posta, kargo, faks, e-posta vb. aracılığıyla yapılan itirazlar kabul edilmeyecektir.

Sponsorlu Bağlantılar
 


BENZER HABERLER
23-24 Ocak AÖF sınav Sonuçları
 
2015-2016 AÖF bahar dönemi sınav tarihleri
 
2015-2016 AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme
 
AÖF sınav giriş yerleri öğren 23 – 24 Ocak 2016
 
AÖF kayıt yenileme tarihleri 2014-2015
 
AÖF yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri 2014-2015
 
AÖF sınav tarihleri 2014-2015
 

Gizlilik       Ana Sayfa       Rss    Google Yazılı Soruları Sorubak.Com Şiir Oku